ul. Jeziorna 9, 74-510 Trzcińsko-Zdrój
+48 690 57 90 79, +48 601 19 83 30

O nas!

Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy chcą robić coś wartościowego. Od lat aktywnie działamy w wielu dziedzinach, mamy mnóstwo pomysłów, ale zawsze potykaliśmy się o problemy finansowe, które ogromnie nas hamowały i blokowały realizację wielu zadań. Stąd powstał pomysł utworzenia fundacji, dzięki której mamy nadzieję zdobywać fundusze, bo przecież większość naszych aktywności świetnie wpisuje się w cele określane jako działalność pożytku publicznego. To praca charytatywna, dla innych, ale też dla siebie bo daje ogromną satysfakcję. Warto działać, robić coś pożytecznego, nawet drobne gesty, zawsze można komuś pomóc, a samemu pozostać z uczuciem spełnienia.

Fundacja Droga Lotha – nazwę swą wzięliśmy od średniowiecznej istniejącej do dziś starej drogi. „Droga Lotha od zamierzchłych czasów prowadziła z Magdeburga, szlakiem Hodona, do Odry i dalej w kierunku wschodnim”. Dziś po stronie Polskiej zaczyna się w okolicach Osinowa Dolnego następnie kieruje się w stronę Chojny, Rurki, dalej Trzcińska-Zdroju, Dłuska Gryfińskiego, omija od zachodu wioskę Tetyń, od wschodu Banie, dalej Kozielice, Pyrzyce przez Wierzbno aż do Stargardu. „Po raz pierwszy nazwa drogi pojawiła się w roku 1234 w związku z nadaniem templariuszom obszaru określonego jako ziemia bańska.”

Wykorzystano fragmenty artykułu Andrzeja Krywalewicza „Droga Lotha”, opublikowanego w Roczniku Chojeńskim Tom VIII, Chojna 2016