Noc survivalu ;)

W dniu 20.10.2017r. Fundacja Droga Lotha zaangażowała się w ciekawy projekt Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju


Dziesięcioro uczniów z klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju uczestniczyło w projekcie ogólnoprzedmiotowym „Outdoor – nauka przez działanie”. Podsumowanie projektu nastąpiło 26 października po oddaniu przygotowanych i opisanych Kart Pracy.
Celem projektu było połączenie różnych umiejętności podczas współpracy w warunkach polowych, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zwiększenie pewności i świadomości społecznej, zdobycie wiedzy na temat fauny i flory gminy. Uczniowie rozbudzili w sobie ciekawość i zainteresowanie przyrodą najbliższej okolicy, poszerzyli wiadomości przyrodnicze, historyczne i geologiczne. Dzieci uczyły się wykorzystania nowoczesnych pomocy dydaktycznych Włączyliśmy do współpracy organizacje i instytucje z terenu gminy: Fundację Droga Lotha i Stowarzyszenie „Dla Dzieci” z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju. 

Uczestnicy projektu mieli za zadanie poznać florę i faunę okolicy (rozpoznawanie gatunków roślin, tropów i gatunków zwierząt) w ramach lekcji przyrody. Uczniowie wyjechali na rowerach w kierunku zaplanowanego obozowiska w dzikim terenie (w-f). W ramach lekcji historii uczniowie mieli za zadanie wyszukanie informacji na temat metod przetrwania w dawnych czasach. Najbardziej ciekawe, uczniowie przedstawili w formie prezentacji na lekcji j. polskiego. Dodatkowo uczniowie po wykonaniu wszystkich zadań przewidzianych w ramach projektu, skupili się na przygotowaniu piosenki grupowej dotyczącej całego przedsięwzięcia (muzyka). Piosenki, które wspólnie odśpiewali przy ognisku, zostały zapisane w kartach pracy i zostaną ocenione przez nauczycieli. Posługując się ołówkiem i kartą pracy utworzone grupy uczniów przygotowały rysunki tropów zwierząt, które udało się odnaleźć podczas poszukiwań śladów w terenie (plastyka, technika). Wszystkie informacje zostaną przetłumaczone na j. angielski w ramach nauki języków. W trakcie całej wyprawy, uczniowie liczyli i zapisywali gatunki ptaków i zwierząt napotkane przez cały wieczór, noc i poranek (przyroda). Recenzją dobrej zabawy i jednocześnie nauki mogą być słowa zapisane w kartach pracy: „Podobało mi się jak leciały żurawie, szpaki i nietoperze. Jak rozpalaliśmy ognisko”, „Podobało mi się jak szukaliśmy śladów zwierząt”, „Ta wyprawa bardzo mi się podobała i chciałabym, aby jeszcze raz się odbyła w następnym semestrze.


Koło fotograficzne przygotowało fotorelację z wyprawy outdoorowej i obozowiska.
Serdecznie dziękujemy wychowawcom, którzy zgodzili się uczestniczyć w projekcie i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie całego wydarzenia.

Popularne posty