GRA TERENOWA - Tropami Przeszłości

Dnia 24 maja 2018r. w czwartek uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju brali udział w Projekcie Edukacyjnym pod nazwą: "Gra Terenowa - Tropami Przeszłości" realizowanym przez naszą Fundację :) 

uczestnicy w specjalnie oznaczonych kamizelkach

Projekt sfinansowany został przez Urząd Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój. 

dziękujemy za zaangażowanie opiekunów grup
Uczniowie podzieleni zostali na 5-6 osobowe zespoły wraz z opiekunami, otrzymali karty pracy i mapy z zaznaczonymi punktami. W określonych miejscach mieli za zadanie odszukać ukryty kod QR i zeskanować go telefonem komórkowym. 

 
 
 

W momencie odnalezienia punktu i kodu otrzymywali kopertę z numerem punktu, w której znajdowały się pytania związane z miejscem, w którym się znajdowali. Kody QR umożliwiały połączenie się ze stroną internetową i artykułem, w którego treści ukryta była odpowiedź na pytanie z koperty. 

gdzie to może być?
Tym sposobem uczniowie uczyli się wykorzystywania nowych technologii do nauki o swoim regionie i o swoim mieście. 

 

 

Jednym z pytań było: "Jak pierwotnie nazywano Bramę Chojeńską?". 

gdzie to może być?
kto zna odpowiedź?
Niektóre odpowiedzi były dla nich zaskakujące i ciekawe do tego stopnia, że czytali artykuły do samego końca i zadawali wychowawcom dodatkowe pytania. W punkcie w Starym Młynie czekała na uczestników pyszna niespodzianka w postaci słodkich drożdżówek, pączków, owoców i różnych napojów. 

mmmmmmniaaaammmmm........ :)
Przejście całej trasy zajęło uczniom około 2 godzin, wrócili do szkoły zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Najlepszą nagrodą dla organizatorów było powtarzające się pytanie: Kiedy znów będziemy mogli brać udział w takiej zabawie terenowej? 


Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy w Trzcińsku-Zdroju za dofinansowanie Gry Terenowej :) 

 
 
Już na jesieni powtórka, tym razem z Projektu Lidera Pojezierza.

Popularne posty