Ósemka w Dziczym Lesie - Rajd Pieszy Drogą Lotha

Ależ się działo!Fundacja Ścieżkami Pomorza z pomocą Fundacji Droga Lotha zrealizowała rajd pieszy, którego przewodnikiem był Andrzej Krywalewicz. Gościem honorowym rajdu był Profesor Edward Rymar.

powitanie :) i formalności

gotowi :)

do startu......
 
wyruszyli!

własnoręczna mapa Profesora
Wędrówkę rozpoczęliśmy w Tetyniu, niem. Beyersdorf, wiosce, do której w II połowie XIII wieku przybył z Bawarii wędrowiec, Dietrich Beyer. Dawna nazwa wioski Beyersdorf upamiętnia kolonizatora, a jest bardzo prawdopodobne, że również założyciela. W Tetyniu, na najwyższym wzniesieniu, w II poł. XIII w. wybudowano kamienny kościół, na początku XVII wieku znacząco przebudowany w duchu renesansu.

wsłuchani w opowieści Profesora......

Z Tetynia powędrowaliśmy do Lasu Dziczego, w którego sercu znajdują się dwa piękne jeziora: Bukówno i Piaseczno. Wzdłuż wschodniej krawędzi Dziczego Lasu odnaleźliśmy fragmenty Drogi Lotha, dawnego traktu, wzmiankowanego w dokumentach w XIII wieku. Więcej o historii drogi opowiadał nam nasz przewodnik Andrzej Krywalewicz, którego opowieści uzupełniał i urozmaicał swoją niezgłębioną wiedzą Profesor Edward Rymar.

nareszcie popas!

 


.... i droga powrotna :)

w troszkę innym klimacie

taka ścieżka :)Popularne posty