OUTDOOR - wiosna 2018 za nami :)

Udało się! :)

Pogoda dopisała, przyroda sprzyjała we wszystkich swych przejawach, uczestnicy szczęśliwi, organizatorzy zadowoleni. Było pięknie, aktywnie i leniwie jednocześnie, naukowo i swojsko, wesoło i poważnie, zimno i gorąco, ogień i woda.....Ale po kolei: 
Projekt "Outdoor-nauczanie przez działanie" polegał na organizacji wyprawy połączonej z nauką w warunkach plenerowych dla grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju. Działanie zostało przygotowane przez Fundację Droga Lotha, a sfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój. 

W tygodniu poprzedzającym wyprawę dzieci przygotowywały określone tematy i materiały. 
W dzień wyjazdu spakowane swoje plecaki, namioty, śpiwory zgromadziliśmy na przyczepce i o godzinie 15:00 na rowerach wyjechaliśmy w dzikie pole na wyznaczone miejsce zbiórki.

 

 

Tam rozbiliśmy namioty, uczniowie rozpalili ogniska, zbudowali latryny.

 

 


 Przygotowanie toalet:Gdy już wszystko zostało poukładane, przygotowali wspólną kolację. Wspólnie i w małych grupach rozwiązywali różne zadania i dzielili się ich rezultatami z pozostałymi uczestnikami wyprawy. 

 

 

 

 

Reakcje były różne:


 


 


 
  
Niektórzy wykopali skarb:

A wieczorem......

 

 

 

Drugiego dnia od rana przygotowali na ognisku wspólne śniadanie, dzieci dokończyły i podsumowały pracę rozpoczętą poprzedniego wieczora, Jednym z zadań było spisanie swoich wrażeń, opinii i uwag na temat przeżytej przygody. 

Poranek był.......  baaardzo wczesny ;) 
ktoś biegał już przed 5-tą rano!

Poranny chłodek zgromadził wszystkich przy ciepłej herbatce:

 

 

 

 

 

Następnie wszyscy zebrali swoje rzeczy, złożyli namioty, posprzątali miejsce po obozowisku, aby nie zostawić po sobie śladów. 

 

Dzieci po powrocie do szkoły wraz z nauczycielami będą omawiały zdobyte doświadczenia. 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział w projekcie!!! :)

Popularne posty