OUTDOOR - wiosna 2018

Już wkrótce, bo w piątek 27 kwietnia rozpoczynamy nasz pierwszy projekt w tym roku: Outdoor - nauczanie przez działanie - finansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Trzcińsku-Zdroju.

Plany są ambitne, a harmonogram napięty.

Krótki opis projektu:

      Działanie polega na organizacji wyprawy połączonej z nauką w warunkach plenerowych dla grupy 10 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju.
        W tygodniu poprzedzającym  wyprawę dzieci przygotowują określone tematy i materiały.
        W dzień wyjazdu pakują swoje plecaki, namioty, śpiwory i prowiant na przyczepkę i po południu jadą na rowerach w dzikie pole na wyznaczone miejsce zbiórki. Tam rozbijają namioty, rozpalają ogniska, budują latryny, przygotowują i jedzą wspólną kolację. Wspólnie i w małych grupach rozwiązują i wypełniają różne zadania i dzielą się ich rezultatami z pozostałymi uczestnikami wyprawy.
        Drugiego dnia od rana przygotowywane jest na ognisku wspólne śniadanie, dzieci dokańczają i podsumowują pracę rozpoczętą poprzedniego wieczora, spisują swoje wrażenia, opinie i uwagi na temat przeżytej przygody. Następnie wszyscy zbierają swoje rzeczy, składają namioty, sprzątają miejsce po obozowisku, aby nie zostawić po sobie śladów.
        W ciągu następnego tygodnia dzieci wraz z nauczycielami omawiają zdobyte doświadczenia i przygotowują album pamiątkowy.


Trzymajcie za nas kciuki, żeby udało się jak lepiej to zrealizować.
Specjalne zamówienie składamy do Siły Wyższej o piękną, ciepłą pogodę :)

Popularne posty